Holistyczna fizjoterapia i rehabilitacja koni

Dobra forma konia lub powrót do zdrowia to spojrzenie na zdrowie konia i relacje konia z Tobą jako całość.

Twój koń jest kontuzjowany lub porusza się „nieładnie”…

Praca z koniem w dwustronnym szacunku

masaż koni
Terapie manualne

Tu korzystam z wielu technik pracy z ciałem, dzięki czemu mogę prowadzić terapię tkanek miękkich, układu mięśniowo – nerwowego, powięziowego oraz prowadzić mobilizacje stawowe. 

terapia czaszkowo - krzyżowa koni
Terapia czaszkowo – krzyżowa

Forma terapi ciało – umysł czyli terapia czaszkowo – krzyżowa (TCK) dla równowagi układu nerwowego. Stosuję ja na koniach, jak również w parze koń i jeździeć. Jestem terapeutą czaszkowo – krzyżowym w modelu biodynamicznym ludzi.

Trening fizjoterapeutyczny

Ma na celu wytwarzanie nowych, bardziej prawidłowych wzorców ruchu. Jest to wykorzystanie neuroplastyczności do ustanowienia nowych ścieżek neuronalnych, które mogą zacząć usuwać sygnały, które wcześniej sygnalizowały „ból”.

magnetoterapia
Fizykoterapie

W tym zakresie korzystam z magnetoterapii oraz ultradźwięków. Czynniki te stymulują procesy biologiczne w tkankach odpowiedzialne za ich gojenie i regeneracje.

masaż konia

Holistyczna to znaczy szeroka, obejmująca nie tylko konia, ale i Ciebie. Waszą relację i sposób pracy.

Celem mojej pracy jest nie tylko przyczynienie się do powrotu sprawności Twojego konia po kontuzji czyli taka czysto fizyczna rehabilitacja, ale również skupienie się na poprawie i polepszeniu Waszej relacji w oparciu o przywrócienie równowagi Waszym układom nerwowym.

Układ nerwowy to priorytet. Ciało nie funkcjonuje prawidłowo, jeśli „głowa” ma problemy. Każda miniona chwila jest zapisywana w ciele. Doświadczenia pozytywne i negatywne odciskają piętno na ciele objawiając się samopoczuciem i zachowaniem oraz predyspozycją do kontuzji i urazów.

Dotyczy to Konia jak i Ciebie.

pegaz fizjoterapia koni Beata Brzeziak

Dla koni sportowych i rekreacyjnych

Co powoduje, że fizjoterapia jest bardzo ważna dla koni?

Żyjemy w czasach, gdzie bycie świadomym zagrożeń jakie niesie za sobą aktywne uprawianie sportu stało się czymś normalnym i oczywistym. Konie sportowe jak i te użytkowane rekreacyjne, narażone są jak każdy sportowiec na urazy.

Stawiane przez jeźdźców przed zwierzętami coraz większe wymagania fizyczne odbija się na ich zdrowiu. Konie coraz częściej doznają urazów aparatu ruchu, układu mięśniowo- szkieletowego, ścięgien itd.

W świecie sportu profilaktyka jest ogromnie ważna. Każde działanie ma efekt. Cytując książkę “Urazy i uszkodzenia w sporcie” (A. Dziak, S. Tayara) “…Żadne pojedyncze makrouszkodzenie , a tym bardziej sumujące się mikrourazy w obrębie narządu ruchu nie goją się bez śladu…” 

 

Holistyczna fizjoterapia i rehabilitacja konia.

Chcesz uzyskać lepszą wydajność konia, ruch zgodny z biomechaniką, ładny i przede wszystkim zdrowy dla konia. Wraz z programem fizjoterapii możesz uzyskać partnerstwo, co spowoduje, że oboje Ty i Twój koń będziecie szczęśliwsi i zdrowsi.

Wszyscy pragniemy, aby relacje z naszymi końmi były cudowne. A My i nasze konie zdrowe.

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz dowiedzieć się więcej o rehabilitacji i fizjoterapii koni… potrzebujesz pomocy. Napisz do mnie. Opracujemy zindywidualizowany plan pod Twojego konia.

Chcesz być na bieżąco z informacjami dodawanymi na stronie? Dowiedzieć się jako pierwsza o promocjach? Zapisz się na newslettera.
Kontakt

pegaz.fizjoterapia.koni@gmail.com

kontakt@pegazfizjoterapiakoni.pl

501 251 434

Gliwice, #śląskie #opolskie #zachodniaczęśćmałopolski

Follow – dla pegaz fizjoterapia koni
Follow – dla czas obecności terapia czaszkowo – krzyżowa Gliwice